| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Peeling |
| Voltage: | 220V |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model | GR-CP1 |
| Capacity | 500-600pcs/h according to labor skill |
| Power | 0.75kw,380v/50hz/3ph |
| Machine dimension | 335(length) * 490(width) *895(height)mm |
| Blades quantity | 1 piece of peeling blade and 1 piece of trimming blade. |
| Suitable coconut scope | Diameter 100-230mm, height100-300mm |
| Weight | 50kg |


