| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Online Service |
| Type: | Sheller |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model | NF-9 |
| Capacity | 700-1000kg/h |
| Power | 7.5kw motor /10-12HP diesel engine |
| Main shaft speed | 1200±50rpm/min |
| Roller diameter(mm) | 90x200mm |
| Number of rollers | 2 pieces |
| Machine size (mm) | 950x480x1890mm |
| Machine weight(kg) | 200kg |



