| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Online Service |
| Warranty: | One Year Except Spare Parts |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Model | CGQ-30 |
| Filling pipe diameter | 12mm,16mm,18mm,25mm can be customized |
| Quantitate scope | 30-1000g adjustable |
| Twist speed | 2-6 circles/min |
| Power | 2.2KW |
| Length of pipe | 300mm |
| Funnel volume | 50L |
| Pressure | 0.5*0.6Mpa |
| Filling speed | 70 times/min |
| Dimension | 760*650*1500mm |
| Weight | 260Kg |



